בניית סרגל מאמצים לקשב וריכוז

קשב היא מיומנות קוגניטיבית, ממש כמו זיכרון, תפיסה חזותית, שטף מילולי וכדומה. מאחר והמוח שלנו הוא פלסטי , כלומר מתפתח ומשתנה בהתאם לגירויים שנחשף אליהם, ניתן לאמן ולשפר את כל הכישורים הקוגניטיביים , לרבות הקשב. אפשר לדמות את תרגול הקשב לתרגול של מיומנויות ספורטיביות, אם אתם היום מסוגלים לרוץ קילומטר אחד בלבד, באמצעות תרגול שיטתי תוכלו לרוץ גם 10 קילומטרים, תוך זמן קצר. אדם שיתבקש להתמודד עם מרחק שאינו מסוגל לו, ככל הנראה שיוותר על הרעיון מלכתחילה, או שיצא לריצה בחוסר רצון ובקצב שאינו מתאים ליכולותיו. אנחנו מציעים בדיוק כפי שאנחנו מאמנים את הגוף, ליצור סרגל מאמצים לקשב של ילדנו.

איך עושים זאת?

בתור התחלה, מניסיון מצטבר על ילדנו, נגדיר את משך הזמן שהוא מסוגל להתרכז ברצף וללא הפוגות (גם אם מדובר ב- 30 שניות). נגדיר יחד איתו את הזמן הזה כרף התחלה ונציע חיזוק בכל פעם שהוא מצליח לעבור את הרף ולקבוע שיא חדש, אשר יהווה את

הרף הבא. חשוב לעשות זאת, תוך כדי משחק ולהגדיר כללים ברורים לאובדן הריכוז (למשל, לדבר על נושא אחר, להעיר הערה לאח, לקום מהכיסא, לחלום על משהו אחר ...).

לאט לאט, דרך משחק ואתגר משותף, הילד יבחין כי הקשב שלו הוא ממש כמו שריר שגדל ומתפתח ומאפשר לו פרקי זמן ממושכים יותר של ריכוז.

אם אתם מנסים זאת, חשוב לזכור כי בדומה לגוף השיפור אינו מתקדם בקצב אחיד ולעתים יש נסיגות.

חשוב להכיר בכך ולשתף את ילדכם בעובדה זאת, כדי לא להתייאש ולוותר. אם תתמידו גם אתם תגיעו למרתון.

Featured Posts
Posts are coming soon
Stay tuned...
Recent Posts
Archive
Search By Tags
No tags yet.
Follow Us
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square